Muuramen kesäkisa Petri Keiturin vyölle

20.05.2016 15:39 ...
Tulosta

Finaalin tulokset:

1. Petri Keituri TKK Tampere 1928 8 (0) (64) (258)
2. Joonas Jehkinen Mainarit Varkaus 1912 8 (0) (60) (234)
3. Kari Hurri Ysisata Varkaus 1832 8 (0) (56) (256)
4. Jouni Helminen SBF Lahti 1793 8 (0) (55) (228)
5. Jouko Mölsä Sepot-JKL Jyväskylä 1747 8 (128) (41) (202)
6. Paavo Korhonen X300 Äänekoski 1726 8 (304) (33) (195)
7. Johannes Jatkola VilKe Keurusselkä 1724 8 (56) (51) (193)
8. Risto Sankilampi Ysisata Varkaus 1699 8 (40) (47) (232)
9. Markus Keskiruokanen Siniset Riihimäki 1691 8 (72) (42) (235)
10. Kari Korhonen Watterit Varkaus 1669 8 (112) (41) (185)
11. Heikki Tiainen Ramblers Jyväskylä 1622 8 (80) (43) (225)
12. Jorma Pieniluoma KIRI Jyväskylä 1621 8 (208) (32) (151)
13. Reijo Länkinen X300 Äänekoski 1577 8 (176) (34) (181)
14. Risto Salopuro HutuKe Jyväskylä 1507 8 (184) (27) (161)

 

KESÄKISA MUURAMEN KEILAHALLISSA 9.5-21.8 2016, voittajalle 600 €

6S EUR.
TAS 210/155 80% FINAALIIN 16 PARASTA.
FINAALI SU 21.8 KLO11.00 8.S EUR
1. 600€
2. 400€
3. 300€
4.200€ 
5.100€  6.50€ 7-16.30€
KILPAILUMAKSU 30€ JUN.27€ RAJATON UUSINTA
KILPAILUVUOROT SU KLO 12.45 JA MA KLO 18.15
MUUTEN NON-STOP.
VIIMEINEN KILPAILULÄHTÖ LA 20.8 KLO11
JYVÄSKYLÄN KEILAILULIITON HYVÄKSYMÄ
KILPAILUN JOHTAJAT.OLLI HAAKANA & NIKO HUMALALAMPI
VARAUKSET P. 0505767565

ALKUKILPAILUN LOPULLISET TULOKSET:

Jyväskylän Keilailuliitto 20.08.2016
Muuramen keilahalli Sivu 1
Sport Bar Silver Kesäkisa, 6 sarjaa eu (09.05.2016-20.08.2016)
Valvoja:Sport Bar Silver
LUOKKA M-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)
1. Petri Keituri TKK Tampere 1496 6 (0) (50) (216)
2. Joonas Jehkinen Mainarit Varkaus 1472 6 (0) (52) (252)
3. Risto Sankilampi Ysisata Varkaus 1388 6 (30) (39) (225)
4. Jouni Helminen SBF Lahti 1385 6 (0) (47) (257)
5. Markus Keskiruokanen Siniset Riihimäki 1385 6 (54) (42) (222)
6. Kari Hurri Ysisata Varkaus 1376 6 (0) (45) (256)
7. Jouko Mölsä Sepot-JKL Jyväskylä 1374 6 (96) (33) (203)
8. Jorma Pieniluoma KIRI Jyväskylä 1374 6 (156) (35) (181)
9. Marko Puuronen Tiek Rovaniemi 1343 6 (120) (33) (183)
10. Paavo Korhonen X300 Äänekoski 1336 6 (228) (21) (208)
11. Johannes Jatkola VilKe Keurusselkä 1319 6 (42) (41) (180)
12. Reijo Länkinen X300 Äänekoski 1314 6 (132) (29) (209)
13. Kari Korhonen Watterit Varkaus 1311 6 (84) (40) (224)
14. Heikki Tiainen Ramblers Jyväskylä 1309 6 (60) (38) (174)
15. Toivo Puuronen RC Pori 1306 6 (120) (32) (186)
16. Risto Salopuro HutuKe Jyväskylä 1302 6 (138) (30) (214)

 


17. Asko Riikonen LauKe Jyväskylä 1300 6 (204) (22) (191)
18. Jari Suoranta HutuKe Jyväskylä 1299 6 (204) (27) (142)
19. Veli-Matti Muhonen MuurKe Jyväskylä 1295 6 (210) (21) (188)
20. Tuomas Kivinen VilKe Keurusselkä 1293 6 (18) (40) (192)
21. Kalle Ässämäki KIRI Jyväskylä 1292 6 (132) (29) (191)
22. Juha Järvinen MuurKe Jyväskylä 1287 6 (138) (29) (194)
23. Pertti Niemi VilKe Keurusselkä 1286 6 (156) (26) (224)
24. Reijo Tuomainen Valmet Jyväskylä 1275 6 (96) (33) (215)
25. Jukka-Pekka Siukola VilKe Keurusselkä 1268 6 (120) (30) (182)
26. Juho Rissanen Mainarit Varkaus 1267 6 (0) (45) (224)
27. Seppo Lius LauKe Jyväskylä 1265 6 (186) (26) (214)
28. Markku Jääskeläinen KIRI Jyväskylä 1264 6 (108) (28) (222)
29. Erkki Vahtola KIRI Jyväskylä 1262 6 (72) (32) (193)
30. Reijo Rautiainen KosKa Äänekoski 1260 6 (162) (27) (181)
31. Antti Mastomäki VilKe Keurusselkä 1259 6 (120) (23) (213)
32. Niko Aleksi Paananen BC Rännärit Äänekoski 1251 6 (156) (25) (175)
33. Veikko Heininen KK Lahti 1248 6 (144) (24) (195)
34. Sanna Nurminen Tripla Jyväskylä 1247 6 (198) (24) (179)
35. Kari Nurminen LauKe Jyväskylä 1246 6 (138) (27) (167)
36. Heli Kuorelahti Tripla Jyväskylä 1245 6 (180) (27) (194)
37. Jari Aikioniemi St. Michel Bowlers Mikkeli 1243 6 (12) (35) (223)
38. Eerikki Kiviniemi HutuKe Jyväskylä 1243 6 (114) (29) (190)
39. Anne Leisalo Tripla Jyväskylä 1237 6 (186) (21) (181)
40. Erkki Onttonen Ramblers Jyväskylä 1236 6 (156) (22) (199)
41. Hannu Pääkkönen Keurla Keurusselkä 1231 6 (78) (35) (226)
42. Matti Juvonen HutuKe Jyväskylä 1229 6 (180) (19) (180)
43. Tatu Halonen Valmet Jyväskylä 1228 6 (156) (27) (188)
44. Timo Suoranta Seiskat Tampere 1227 6 (150) (21) (161)
45. Joni Kärkkäinen BC Rännärit Äänekoski 1222 6 (132) (28) (259)
46. Raimo Koivistoinen Sepot-JKL Jyväskylä 1219 6 (162) (24) (168)
47. Arja Vainio Tripla Jyväskylä 1214 6 (246) (19) (169)
48. Juha Tuunanen KSK Jyväskylä 1209 6 (96) (31) (159)
49. Mari Nykänen St. Michel Bowlers Mikkeli 1208 6 (144) (21) (149)
50. Juha Petriläinen Bowlville Etelä-Karjala 1204 6 (120) (19) (184)
51. Matti Kuorelahti X300 Äänekoski 1201 6 (132) (24) (223)
52. Marie Rautiainen VV Äki Äänekoski 1194 6 (246) (17) (165)
53. Helvi Mylläri Bay Lahti 1192 6 (186) (21) (161)
Jyväskylän Keilailuliitto 20.08.2016
Muuramen keilahalli Sivu 2
Sport Bar Silver Kesäkisa, 6 sarjaa eu (09.05.2016-20.08.2016)
Valvoja:Sport Bar Silver
54. Risto Holmalahti MuurKe Jyväskylä 1189 6 (108) (21) (201)
55. Tarja Halme Tripla Jyväskylä 1189 6 (222) (17) (140)
56. Rami Saarinen TGB Jyväskylä 1182 6 (12) (33) (243)
57. Pekka Niemi Ufot Varkaus 1177 6 (180) (23) (159)
58. Eero Koivistoinen KIRI Jyväskylä 1176 6 (264) (18) (160)
59. Pirjo Salminen-Riikonen Tripla Jyväskylä 1171 6 (222) (15) (172)
60. Seppo Tuunanen MuurKe Jyväskylä 1151 6 (102) (23) (158)
61. Markku Puurunen HutuKe Jyväskylä 1147 6 (60) (25) (175)
62. Mika Kyyrönen KIRI Jyväskylä 1144 6 (48) (23) (168)
63. Markku Huttunen Valmet Jyväskylä 1138 6 (174) (14) (159)
64. Seppo Varma MuurKe Jyväskylä 1136 6 (108) (25) (174)
65. Riitta Reijonen MuurKe Jyväskylä 1135 6 (228) (14) (110)
66. Markus Kokki Tervake Keurusselkä 1128 6 (264) (11) (162)
67. Minna Laurikainen Tripla Jyväskylä 1120 6 (258) (17) (134)
68. Santeri Tammivuori VKK Jyväskylä 1102 6 (144) (23) (181)
69. Reijo Kastelli VilKe Keurusselkä 1102 6 (246) (7) (145)
70. Anja Hyvärinen Tripla Jyväskylä 1094 6 (264) (12) (138)
71. Harri Koski KIRI Jyväskylä 1089 6 (150) (16) (161)
72. Aarne Halme VKK Jyväskylä 1042 6 (264) (7) (124)
73. Petri Mastomäki VilKe Keurusselkä 1040 6 (0) (26) (121)
74. Satu Kangassalo Tripla Jyväskylä 1000 6 (264) (10) (101)
75. Matti Ruuska Valmet Jyväskylä 996 6 (192) (9) (150)

 

 

LAST_UPDATED2