20.05.2016 19:56
Tulosta

Finaalin tulokset

Menossa kesäkisa 600 ykköspalkinnolla, finaali 28.8. Olosuhteena boardwalk. Tuloksia, lisätietoja ->

Alkukilpailu 6s.eur. Hutungin keilahallissa 16.5-16 – 28.8.-16
Viimeinen kilpailuvuoro la 27.8.-16 klo 13. Finaali su 28.8.-16 klo 10.00.
Tas. 205-155/70% . Finaaliin karsinnan 16 parasta. Finaalissa pelataan 8 sarjaa am.


1. 600€
2. 400€
3. 200€
4. 120€
5. 80€
6. 60€
7. -16. 30€

Kilpailun johtaja Jukka Poutiainen
Kilpailumaksu/uusinta 30€

Järjestäjä Hutungin Keilaajat, varaukset 040 1244300

Kilpailutilanne 27.8.:

1. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1454 6 (6) (46) (268)
2. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1454 6 (78) (45) (243)
3. Helminen Jouni SBF Lahti 1379 6 (0) (44) (223)

4. Oksanen Niko AS Kouvola 1358 6 (0) (41) (231)
5. Oksanen Joni AS Kouvola 1323 6 (0) (42) (220)
6. Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1267 6 (96) (39) (174)
7. Aikioniemi Jari St. Michel Bowlers Mikkeli 1266 6 (0) (37) (197)
8. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1249 6 (18) (36) (200)
9. Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1241 6 (84) (31) (185)
10. Keskiruokanen Markus Siniset Riihimäki 1233 6 (24) (33) (169)
11. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1225 6 (72) (30) (212)
12. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1223 6 (0) (33) (173)
13. Reinikainen Veijo HutuKe Jyväskylä 1219 6 (108) (26) (204)
14. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1214 6 (84) (24) (155)
15. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1211 6 (108) (24) (157)
16. Oksanen Mika AS Kouvola 1204 6 (0) (28) (174)


17. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1194 6 (102) (15) (182)
18. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1180 6 (36) (31) (190)
19. Muraja Ilpo Kera Kerava 1172 6 (120) (15) (176)
20. Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 1168 6 (120) (12) (182)
21. Korhonen Kari Watterit Varkaus 1163 6 (54) (22) (172)
22. Karppi Lasse TeKe Riihimäki 1162 6 (60) (27) (176)
23. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1135 6 (162) (22) (164)
24. Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1130 6 (102) (17) (179)
25. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1127 6 (36) (26) (191)
26. Juvonen Matti HutuKe Jyväskylä 1116 6 (144) (16) (187)
27. Korhonen Paavo X300 Äänekoski 1116 6 (180) (18) (156)
28. Liukkonen Timo St. Michel Bowlers Mikkeli 1106 6 (174) (14) (133)
29. Ahlskog-Muraja Liisa Kera Kerava 1104 6 (204) (8) (176)
30. Pääkkönen Hannu Keurla Keurusselkä 1101 6 (48) (27) (206)
31. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1086 6 (90) (19) (138)
32. Lius Seppo LauKe Jyväskylä 1085 6 (132) (14) (178)
33. Puusaari Sanna HutuKe Jyväskylä 1082 6 (210) (8) (139)
34. Kunnasluoto Taina Misterit Kouvola 1076 6 (210) (11) (154)
35. Mäkelä Juho Siniset Riihimäki 1074 6 (0) (19) (190)
36. Kunnasluoto Seppo Misterit Kouvola 1073 6 (120) (23) (148)
37. Kovanen Markku Sepot-JKL Jyväskylä 1069 6 (162) (12) (153)
38. Mölsä Jouko Sepot-JKL Jyväskylä 1068 6 (66) (18) (148)
39. Hyttinen Lauri St. Michel Bowlers Mikkeli 1042 6 (90) (14) (143)
40. Mäkilä Juhana St. Michel Bowlers Mikkeli 1021 6 (54) (20) (143)
41. Nurminen Sanna Tripla Jyväskylä 1011 6 (162) (11) (129)
42. Nykänen Mari St. Michel Bowlers Mikkeli 1001 6 (108) (14) (157)
43. Niemi Riitta St. Michel Bowlers Mikkeli 926 6 (210) (10) (117)

 

 

Kuukausikilpailu 3:

1. Helminen Jouni SBF Lahti 1379 6 (0) (44) (223)
2. Aikioniemi Jari St. Michel Bowlers Mikkeli 1266 6 (0) (37) (197)
3. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1247 6 (18) (34) (213)

4. Keskiruokanen Markus Siniset Riihimäki 1233 6 (24) (33) (169)
5. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1229 6 (0) (38) (212)
6. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1223 6 (0) (33) (173)
7. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1191 6 (84) (24) (150)
8. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1160 6 (78) (23) (189)
9. Reinikainen Veijo TGB Jyväskylä 1160 6 (108) (22) (179)
10. Suvanto Lauri Matti Sepot-JKL Jyväskylä 1145 6 (192) (15) (166)
11. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1127 6 (36) (26) (191)
12. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1125 6 (102) (17) (172)
13. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1119 6 (72) (27) (190)
14. Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 1109 6 (120) (12) (191)
15. Pääkkönen Hannu Keurla Keurusselkä 1101 6 (48) (27) (206)
16. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1086 6 (90) (19) (138)
17. Mäkelä Juho Siniset Riihimäki 1074 6 (0) (19) (190)
18. Kovanen Markku Sepot-JKL Jyväskylä 1069 6 (162) (12) (153)
19. Mölsä Jouko Sepot-JKL Jyväskylä 1068 6 (66) (18) (148)
20. Hyttinen Lauri St. Michel Bowlers Mikkeli 1042 6 (90) (14) (143)
21. Mäkilä Juhana St. Michel Bowlers Mikkeli 1021 6 (54) (20) (143)
22. Liukkonen Timo St. Michel Bowlers Mikkeli 1010 6 (174) (13) (119)
23. Nykänen Mari St. Michel Bowlers Mikkeli 1001 6 (108) (14) (157)
24. Juvonen Matti Sepot-JKL Jyväskylä 974 6 (138) (8) (132)
25. Niemi Riitta St. Michel Bowlers Mikkeli 926 6 (210) (10) (117)

Kuukausikilpailu 2:


1. Oksanen Niko AS Kouvola 1358 6 (0) (41) (231)
2. Oksanen Joni AS Kouvola 1323 6 (0) (42) (220)
3. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1240 6 (78) (27) (171)
4. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1213 6 (18) (33) (248)
5. Oksanen Mika AS Kouvola 1204 6 (0) (28) (174)
6. Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 1168 6 (120) (12) (182)
7. Korhonen Kari Watterit Varkaus 1163 6 (54) (22) (172)
8. Karppi Lasse TeKe Riihimäki 1154 6 (60) (22) (222)
9. Reinikainen Veijo TGB Jyväskylä 1140 6 (108) (21) (193)
10. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1136 6 (0) (30) (169)
11. Korhonen Paavo X300 Äänekoski 1116 6 (180) (18) (156)
12. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1104 6 (84) (19) (188)
13. Lius Seppo LauKe Jyväskylä 1085 6 (132) (14) (178)

Kuukausikilpailu 1:


1. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1454 6 (6) (46) (268)
2. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1454 6 (78) (45) (243)
3. Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1267 6 (96) (39) (174)
4. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1249 6 (18) (36) (200)
5. Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1241 6 (84) (31) (185)
6. Reinikainen Veijo HutuKe Jyväskylä 1219 6 (108) (26) (204)
7. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1214 6 (84) (24) (155)
8. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1211 6 (108) (24) (157)
9. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1194 6 (102) (15) (182)
10. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1180 6 (36) (31) (190)
11. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1173 6 (66) (27) (211)
12. Muraja Ilpo Kera Kerava 1172 6 (120) (15) (176)
13. Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 1166 6 (120) (20) (173)
14. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1135 6 (162) (22) (164)
15. Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1130 6 (102) (17) (179)
16. Juvonen Matti HutuKe Jyväskylä 1116 6 (144) (16) (187)
17. Ahlskog-Muraja Liisa Kera Kerava 1104 6 (204) (8) (176)
18. Puusaari Sanna HutuKe Jyväskylä 1082 6 (210) (8) (139)
19. Kunnasluoto Taina Misterit Kouvola 1076 6 (210) (11) (154)
20. Kuorelahti Heli Tripla Jyväskylä 1074 6 (132) (18) (140)
21. Kunnasluoto Seppo Misterit Kouvola 1073 6 (120) (23) (148)
22. Nurminen Sanna Tripla Jyväskylä 1011 6 (162) (11) (129)

LAST_UPDATED2