jyvaskyl_jykeli

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Home
Sähköposti Tulosta PDF

FINAALIN TULOKSET

Pelataan ajalla 21.3.-15.5.2016, voittajalle 600 €

Kilpailuilmoitus

Radanhoito

Finaaliin 16 parasta 15.5.

1. Pelkonen Risto JRKM Jyväskylä 1385 6 (54) (39) (235)
2. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1362 6 (24) (44) (236)
3. Oksanen Mika AS Kouvola 1359 6 (0) (40) (223)

4. Käyhkö Tomas Mainarit Varkaus 1351 6 (0) (40) (213)
5. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1328 6 (108) (32) (251)
6. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1311 6 (48) (31) (186)
7. Leisalo Anne Tripla Jyväskylä 1310 6 (168) (26) (258)
8. Korhonen Paavo X300 Äänekoski 1306 6 (210) (22) (182)
9. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1290 6 (90) (33) (213)
10. Lapakko Timo Tervake Keurusselkä 1284 6 (84) (32) (202)
11. Oksanen Niko AS Kouvola 1280 6 (0) (42) (263)
12. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1277 6 (120) (26) (196)
13. Pirinen Niilo PeBo Ylä-Savo 1274 6 (126) (29) (203)
14. Löytynoja Seppo PeBo Ylä-Savo 1269 6 (108) (29) (183)
15. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1266 6 (72) (36) (176)
16. Vahtola Erkki KIRI Jyväskylä 1263 6 (66) (28) (232)


17. Koivula Timo Ysisata Varkaus 1261 6 (0) (36) (203)
18. Varma Seppo MuurKe Jyväskylä 1260 6 (72) (28) (179)
19. Korolainen Hannu PeBo Ylä-Savo 1258 6 (18) (31) (222)
20. Laru Pekka Sepot-JKL Jyväskylä 1258 6 (114) (26) (180)
21. Oksanen Joni AS Kouvola 1255 6 (0) (34) (212)
22. Kallio Jesse TPS Turku 1250 6 (0) (36) (187)
23. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1250 6 (90) (28) (182)
24. Ollikainen Pauli Keurla Keurusselkä 1246 6 (66) (28) (180)
25. Järvinen Kari GF-J Jyväskylä 1242 6 (144) (25) (170)
26. Hytönen Esko Revontuli Bowling ry Jyväskylä 1239 6 (90) (25) (157)
27. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1237 6 (120) (24) (168)
28. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1236 6 (42) (33) (228)
29. Vanhanen Reino Sepot-JKL Jyväskylä 1232 6 (192) (22) (180)
30. Kallio Jari TKK Tampere 1231 6 (30) (35) (214)
31. Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1230 6 (120) (21) (164)
32. Susiluoto Simon MyPa Myllykoski 1226 6 (24) (34) (204)
33. Tuomisto Mauno KIRI Jyväskylä 1224 6 (168) (17) (147)
34. Juntunen Ani Giants Pori 1223 6 (72) (26) (244)
35. Kärkkäinen Joni BC Rännärit Äänekoski 1223 6 (120) (27) (235)
36. Tapper Pasi Keurla Keurusselkä 1222 6 (12) (35) (223)
37. Kuorelahti Heli Tripla Jyväskylä 1222 6 (156) (21) (179)
38. Haakana Petri KIRI Jyväskylä 1210 6 (24) (31) (172)
39. Järvinen Kare GF-J Jyväskylä 1210 6 (132) (24) (183)
40. Soini Raija Sepot-JKL Jyväskylä 1209 6 (204) (19) (132)
41. Järvinen Tiina GF-J Jyväskylä 1207 6 (132) (25) (199)
42. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1207 6 (180) (18) (168)
43. Kukkonen Juho KIRI Jyväskylä 1204 6 (204) (20) (164)
44. Maukonen Jyrki LauKe Jyväskylä 1199 6 (72) (21) (210)
45. Koivistoinen Raimo Sepot-JKL Jyväskylä 1199 6 (132) (22) (158)
46. Hård Juha KIRI Jyväskylä 1193 6 (36) (25) (180)
47. Aro Marko KIRI Jyväskylä 1191 6 (108) (24) (225)
48. Paananen Niko Aleksi BC Rännärit Äänekoski 1191 6 (144) (24) (147)
49. Nurminen Sanna Tripla Jyväskylä 1191 6 (162) (19) (196)
50. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1189 6 (0) (30) (222)
51. Salomaa Kaaron Bay Lahti 1183 6 (0) (32) (226)
52. Kauhanen Väinö Ysisata Varkaus 1174 6 (108) (26) (164)
53. Hiltunen Heikki PeBo Ylä-Savo 1173 6 (120) (19) (168)
54. Mölsä Jouko Sepot-JKL Jyväskylä 1171 6 (78) (18) (214)
55. Helminen Jouni SBF Lahti 1165 6 (0) (30) (184)
56. Onttonen Erkki Ramblers Jyväskylä 1164 6 (132) (18) (177)
57. Juvonen Matti HutuKe Jyväskylä 1162 6 (162) (14) (141)
58. Juanto Heikki Agents Oulu 1161 6 (36) (28) (189)
59. Lundén Roosa GB Helsinki 1158 6 (0) (32) (207)
60. Pakarinen Essi KooTeeKoo Imatra 1158 6 (114) (25) (132)
61. Kangassalo Satu Tripla Jyväskylä 1155 6 (240) (11) (121)
62. Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1154 6 (96) (22) (191)
63. Huttunen Jan-Erik PeBo Ylä-Savo 1154 6 (144) (14) (176)
64. Putkisto Teemu Bay Lahti 1153 6 (0) (26) (234)
65. Berg Sisko Skorpionit Jyväskylä 1153 6 (222) (12) (126)
66. Huttunen Markku Valmet Jyväskylä 1147 6 (144) (24) (221)
67. Tuunanen Juha KSK Jyväskylä 1146 6 (60) (28) (162)
68. Reinikainen Veijo HutuKe Jyväskylä 1146 6 (120) (16) (149)
69. Komi Pekka GF-J Jyväskylä 1143 6 (192) (15) (169)
70. Sankilampi Risto Ysisata Varkaus 1142 6 (12) (28) (185)
71. Petriläinen Juha Bowlville Etelä-Karjala 1141 6 (84) (27) (193)
72. Kettunen Jorma OPS Oulu 1139 6 (0) (25) (200)
73. Tuomainen Reijo Valmet Jyväskylä 1138 6 (72) (26) (191)
74. Tuomela Janne KIRI Jyväskylä 1137 6 (54) (20) (192)
75. Ruonala Masa Agents Oulu 1136 6 (180) (18) (136)
76. Turunen Jorma Sepot-JKL Jyväskylä 1133 6 (180) (13) (137)
77. Pääkkönen Hannu Keurla Keurusselkä 1132 6 (54) (23) (141)
78. Tolonen Panu PeBo Ylä-Savo 1129 6 (30) (29) (235)
79. Halonen Tatu Valmet Jyväskylä 1126 6 (126) (22) (180)
80. Vainio Arja Tripla Jyväskylä 1126 6 (222) (13) (126)
81. Kumpulainen Jani PeBo Ylä-Savo 1122 6 (0) (24) (188)
82. Soini Antti Sepot-JKL Jyväskylä 1115 6 (102) (20) (179)
83. Sipola Kari PeBo Ylä-Savo 1113 6 (150) (20) (154)
84. Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1110 6 (90) (18) (202)
85. Broman Timo Ramblers Jyväskylä 1109 6 (84) (19) (156)
86. Tuovinen Jorma IiBo Ylä-Savo 1109 6 (96) (19) (213)
87. Veid Tapio LauKe Jyväskylä 1109 6 (156) (19) (131)
88. Manis Nihat Mainarit Varkaus 1107 6 (42) (29) (169)
89. Tolonen Pasi PeBo Ylä-Savo 1107 6 (60) (19) (164)
90. Holmalahti Risto MuurKe Jyväskylä 1107 6 (84) (26) (191)
91. Ala Tapio Agents Oulu 1104 6 (66) (21) (176)
92. Halme Tarja Tripla Jyväskylä 1102 6 (198) (13) (126)
93. Ahonen Harri TGB Jyväskylä 1090 6 (126) (13) (160)
94. Kyyrönen Mika KIRI Jyväskylä 1089 6 (30) (24) (157)
95. Leinonen Vesa Keurla Keurusselkä 1089 6 (66) (7) (173)
96. Vainio Timo KosKa Äänekoski 1088 6 (186) (13) (153)
97. Korhonen Timo PeBo Ylä-Savo 1085 6 (36) (23) (175)
98. Luiro Jari PeBo Ylä-Savo 1084 6 (168) (9) (153)
99. Lius Seppo LauKe Jyväskylä 1067 6 (168) (12) (176)
100. Häkkinen Pepe KIRI Jyväskylä 1061 6 (72) (18) (148)
101. Koski Harri KIRI Jyväskylä 1057 6 (120) (12) (170)
102. Majoinen Tomi KIRI Jyväskylä 1056 6 (18) (29) (142)
103. Leinonen Pekka Agents Oulu 1046 6 (84) (16) (160)
104. Rantala Diego Jaguaarit Jyväskylä 1044 6 (102) (21) (156)
105. Laurikainen Minna Tripla Jyväskylä 1042 6 (228) (12) (133)
106. Seppänen Riku Agents Oulu 1035 6 (12) (26) (173)
107. Salminen-Riikonen Pirjo Tripla Jyväskylä 1033 6 (186) (8) (154)
108. Nousiainen Juhani PeBo Ylä-Savo 1029 6 (114) (15) (164)
109. Jouhki Juhani PeBo Ylä-Savo 1010 6 (108) (13) (144)
110. Saastamoinen Jarmo IiBo Ylä-Savo 990 6 (180) (10) (114)
111. Korkiakoski Henri PeBo Ylä-Savo 983 6 (102) (22) (153)
112. Järvinen Matti KIRI Jyväskylä 980 6 (42) (20) (155)
113. Hämeenniemi Veli-Pekka Agents Oulu 942 6 (36) (20) (121)

RANKING:


LUOKKA M-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)
1. Pelkonen Risto JRKM Jyväskylä 1385 6 (54) (39) (235)
2. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1362 6 (24) (44) (236)
3. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1328 6 (108) (32) (251)
4. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1311 6 (48) (31) (186)
5. Leisalo Anne Tripla Jyväskylä 1310 6 (168) (26) (258)
6. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1290 6 (90) (33) (213)
7. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1277 6 (120) (26) (196)
8. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1266 6 (72) (36) (176)
9. Vahtola Erkki KIRI Jyväskylä 1263 6 (66) (28) (232)
10. Varma Seppo MuurKe Jyväskylä 1260 6 (72) (28) (179)
11. Kallio Jesse TPS Turku 1250 6 (0) (36) (187)
12. Ollikainen Pauli Keurla Keurusselkä 1246 6 (66) (28) (180)
13. Hytönen Esko Revontuli Bowling ry Jyväskylä 1239 6 (90) (25) (157)
14. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1237 6 (120) (24) (168)
15. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1236 6 (42) (33) (228)
16. Kallio Jari TKK Tampere 1231 6 (30) (35) (214)
17. Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1230 6 (120) (21) (164)
18. Kärkkäinen Joni BC Rännärit Äänekoski 1223 6 (120) (27) (235)
19. Tapper Pasi Keurla Keurusselkä 1222 6 (12) (35) (223)
20. Kuorelahti Heli Tripla Jyväskylä 1222 6 (156) (21) (179)
21. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1207 6 (180) (18) (168)
22. Kukkonen Juho KIRI Jyväskylä 1204 6 (204) (20) (164)
23. Oksanen Joni AS Kouvola 1202 6 (0) (30) (202)
24. Nurminen Sanna Tripla Jyväskylä 1191 6 (162) (19) (196)
25. Mölsä Jouko Sepot-JKL Jyväskylä 1171 6 (78) (18) (214)
26. Helminen Jouni SBF Lahti 1165 6 (0) (30) (184)
27. Lundén Roosa GB Helsinki 1158 6 (0) (32) (207)
28. Kangassalo Satu Tripla Jyväskylä 1155 6 (240) (11) (121)
29. Tuomela Janne KIRI Jyväskylä 1137 6 (54) (20) (192)
30. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1133 6 (0) (26) (190)
31. Pääkkönen Hannu Keurla Keurusselkä 1132 6 (54) (23) (141)
32. Halonen Tatu Valmet Jyväskylä 1126 6 (126) (22) (180)
33. Vainio Arja Tripla Jyväskylä 1126 6 (222) (13) (126)
34. Broman Timo Ramblers Jyväskylä 1109 6 (84) (19) (156)
35. Leinonen Vesa Keurla Keurusselkä 1089 6 (66) (7) (173)
36. Vainio Timo KosKa Äänekoski 1088 6 (186) (13) (153)
37. Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1062 6 (90) (18) (162)
38. Koski Harri KIRI Jyväskylä 1057 6 (120) (12) (170)
39. Ahonen Harri TGB Jyväskylä 1056 6 (132) (16) (155)
40. Laurikainen Minna Tripla Jyväskylä 1042 6 (228) (12) (133)
41. Salminen-Riikonen Pirjo Tripla Jyväskylä 1033 6 (186) (8) (154)

LAST_UPDATED2