jyvaskyl_jykeli

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Home
Sähköposti Tulosta PDF

Finaalin tulokset

HutuKen erikoinen 24.10.–4.12.2016
Keski-Suomi -ranking osakilpailu
Voittajalle 500 €
Kilpailuilmoitus

Radanhoito

6 s. am.
viimeinen kilpailuerä 4.12.2016 klo 13 
finaaliin 4.12.2016 klo 16, alkukilpailun 13 parasta sekä alkukilpailun paras nainen, paras juniori ja paras veteraani
finaalin pelitapa: 8 s. am.
tasoitukset 205 - 155 / 70% 
Kilpailumaksu / uusinta (rajaton): 32 €

PALKINNOT:
1. 500 €
2. 300 €
3. 200 €
4. 150 €
5. 100 €
6. 80 €
7.-16. 35  €

Kilpailun johtaja: Jukka Poutiainen
Kilpailun järjestää: Hutungin keilaajat
varaukset Hutungin Keilahalli p. 0401244300
Jyväskylän keilailuliiton hyväksymä kilpailu

Finaaliin 4.12.:

1. Kallio Jesse TPS Turku 1401 6 (0) (45) (233)
2. Keituri Petri TKK Tampere 1385 6 (0) (44) (243)
3. Kärkkäinen Joni BC Rännärit Äänekoski 1373 6 (78) (42) (267)

4. Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1359 6 (96) (35) (223)
5. Salminen Mikko MuurKe Jyväskylä 1356 6 (78) (36) (192)
6. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1353 6 (12) (42) (182)
7. Paananen Niko Aleksi BC Rännärit Äänekoski 1352 6 (90) (37) (198)
8. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1347 6 (36) (41) (231)
9. Kukkonen Juho KIRI Jyväskylä 1339 6 (138) (39) (171)
10. Salonen Jami HutuKe Jyväskylä 1330 6 (24) (44) (232)
11. Leinonen Vesa Keurla Keurusselkä 1323 6 (42) (32) (217)
12. Kallio Jari TKK Tampere 1322 6 (36) (35) (244)
13. Nurminen Kari LauKe Jyväskylä 1303 6 (120) (28) (190)
14. Varma Seppo MuurKe Jyväskylä 1295 6 (84) (287) (230)
15. Lundén Roosa GB Helsinki 1292 6 (0) (36) (191)
16. Pelkonen Risto JRKM Jyväskylä 1291 6 (30) (32) (187)


17. Korhonen Paavo X300 Äänekoski 1290 6 (162) (28) (209)
18. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1287 6 (78) (35) (190)
19. Salopuro Risto HutuKe Jyväskylä 1282 6 (102) (28) (235)
20. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1269 6 (162) (28) (182)
21. Nurminen Sanna Tripla Jyväskylä 1250 6 (174) (24) (171)
22. Kuorelahti Heli Tripla Jyväskylä 1247 6 (132) (30) (200)
23. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1246 6 (48) (30) (219)
24. Ahonen Harri TGB Jyväskylä 1232 6 (126) (26) (195)
25. Oksanen Joni AS Kouvola 1228 6 (0) (30) (192)
26. Reinikainen Veijo TGB Jyväskylä 1227 6 (120) (28) (182)
27. Tuunanen Juha KSK Jyväskylä 1222 6 (66) (26) (176)
28. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1213 6 (48) (32) (175)
29. Hård Juha KIRI Jyväskylä 1211 6 (18) (27) (181)
30. Maukonen Jyrki LauKe Jyväskylä 1211 6 (84) (27) (187)
31. Petriläinen Juha Bowlville Etelä-Karjala 1209 6 (84) (26) (150)
32. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1207 6 (90) (22) (159)
33. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1202 6 (78) (26) (173)
34. Berg Matti HutuKe Jyväskylä 1202 6 (114) (17) (178)
35. Vahtola Erkki KIRI Jyväskylä 1188 6 (48) (23) (195)
36. Blomberg Henrik Kos-Kei Äänekoski 1188 6 (204) (16) (199)
37. Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1180 6 (102) (29) (196)
38. Vaaralahti Taimi aCat Hyvinkää 1172 6 (210) (13) (150)
39. Huttunen Jari Pekka Kos-Kei Äänekoski 1160 6 (54) (25) (219)
40. Vainio Arja Tripla Jyväskylä 1157 6 (192) (17) (165)
41. Leisalo Anne Tripla Jyväskylä 1154 6 (150) (22) (150)
42. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1146 6 (108) (19) (168)
43. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1144 6 (66) (22) (206)
44. Kantsila Aapo Kos-Kei Äänekoski 1132 6 (114) (21) (167)
45. Tapper Pasi Keurla Keurusselkä 1130 6 (24) (21) (177)
46. Vaaralahti Taisto UK88 Hyvinkää 1122 6 (114) (21) (193)
47. Brusi Petri TKK Tampere 1092 6 (48) (31) (163)
48. Rantala Diego Jaguaarit Jyväskylä 1059 6 (102) (17) (85)

 

 

Paras veteraani:
Suuronen Jari KIRI Jyväskylä 1359 6 (96) (35) (223))

Paras nainen:
Lundén Roosa GB Helsinki 1292 6 (0) (36) (191)

Paras juniori:
Kärkkäinen Joni BC Rännärit Äänekoski 1373 6 (78) (42) (267)

Ranking:

1. Kallio Jesse TPS Turku 1401 6 (0) (45) (233)
2. Salonen Janne Ramblers Jyväskylä 1353 6 (12) (42) (182)
3. Poutiainen Jukka HutuKe Jyväskylä 1347 6 (36) (41) (231)
4. Kukkonen Juho KIRI Jyväskylä 1339 6 (138) (39) (171)
5. Salonen Jami HutuKe Jyväskylä 1330 6 (24) (44) (232)
6. Leinonen Vesa Keurla Keurusselkä 1323 6 (42) (32) (217)
7. Kallio Jari TKK Tampere 1322 6 (36) (35) (244)
8. Lundén Roosa GB Helsinki 1292 6 (0) (36) (191)
9. Pelkonen Risto JRKM Jyväskylä 1291 6 (30) (32) (187)
10. Korhonen Paavo X300 Äänekoski 1290 6 (162) (28) (209)
11. Poutiainen Miikka HutuKe Jyväskylä 1287 6 (78) (35) (190)
12. Suoranta Jari HutuKe Jyväskylä 1269 6 (162) (28) (182)
13. Kuorelahti Heli Tripla Jyväskylä 1247 6 (132) (30) (200)
14. Puurunen Markku HutuKe Jyväskylä 1246 6 (48) (30) (219)
15. Oksanen Joni AS Kouvola 1228 6 (0) (30) (192)
16. Tiainen Heikki Ramblers Jyväskylä 1213 6 (48) (32) (175)
17. Hård Juha KIRI Jyväskylä 1211 6 (18) (27) (181)
18. Maukonen Jyrki LauKe Jyväskylä 1211 6 (84) (27) (187)
19. Peura Timo HutuKe Jyväskylä 1207 6 (90) (22) (159)
20. Kiviniemi Eerikki HutuKe Jyväskylä 1202 6 (78) (26) (173)
21. Vahtola Erkki KIRI Jyväskylä 1188 6 (48) (23) (195)
22. Länkinen Reijo X300 Äänekoski 1180 6 (102) (29) (196)
23. Huttunen Jari Pekka Kos-Kei Äänekoski 1160 6 (54) (25) (219)
24. Vainio Arja Tripla Jyväskylä 1157 6 (192) (17) (165)
25. Leisalo Anne Tripla Jyväskylä 1154 6 (150) (22) (150)
26. Kuorelahti Matti X300 Äänekoski 1146 6 (108) (19) (168)
27. Ässämäki Kalle KIRI Jyväskylä 1144 6 (66) (22) (206)
28. Kantsila Aapo Kos-Kei Äänekoski 1132 6 (114) (21) (167)

LAST_UPDATED2